A leggyakoribb Osztrák-Magyar kitüntetések(I.világháború)
Az I.világháborúban rengeteg kitüntetés adományoztak.Voltak amik csak a legénységnek,van amit csak a tiszteknek.
Az egyik leggyakoribb kitüntetés a Károly-csapatkereszt.A Károly-csapatkeresztet 1916-ban alapította IV.Károly,a kitüntetés azoknak a frontharcos katonáknak járt akik 12 hetet szolgáltak folyamatosan a fronton.Keresztje cinkből készült,amit körbeölel egy koszorú melynek elülső oldalán a "GRATI PRINCEPS ET PATRIA, CAROLVS IMP.ET REX" felirat található,aminek jelentése: " Az uralkodó és a haza hálája, Károly Császár és Király". Hátoldalán a "VITAM ET SANGVINEM" vagyis az ,,életünket és vérünket" felirat olvasható.A kereszten megjelenik egy ,,C" betű ,ami a Carolust(Károlyt) jelenti.Szalagja háromszög alakű vörös szalag,aminek szélei fehér-vörös varrást kaptak.
A károly-csapatkeresztet kb. 651.000 db-ot adományoztak.
A sebesültek érmét szintén IV.Károly alapította 1917-ben.Az érem cinkből készült,amin a császár arcképe látható,az arckép alatt babérkoszorú látható.Az arckép felett pedig a ,, CAROLVS" szó olvasható.Hátoldalán a ,,LAESO MILITI" vagyis ,,A sebesült katona számára" található és az alapítás évszáma.A Károly-csapatkereszttel egyetemben,minden katona rendfokozattól függetlenül megkaphatta.Különlegessége,hogy a kitüntetés szalagján,a 2mm-es csíkok azokat az alkalmakat jelezték hogy a katona hányszor sebesült meg.Szalagsávján szintén így volt.
A Katonai Szolgálati Jel egy 1849-ben alapított kitüntetés. Elősször két tiszti,és két legénységi osztálya volt.Többszöri módosítással a tisztikari végkifejlett az alábbi volt:az I.osztályt 50 év után
a II.osztályt 35 év után,a III.osztályt 25 év aktív szolgálat után kaphatták meg.Ez az 1911-es és 1913-as módosításnak köszönhető,ami a II.osztályt változtatta meg 25 évről 35 évre.
A legénységnél is több módosítás történt 1849 óta.Az utolsó módosítás után a következőképpen alalkult az adományozás:I.osztályhoz 20 év,a II.osztályhoz 10 év míg a III.osztályhoz 6 év aktív szolgálatra volt szükség.
A tiszti szolgálati jel bronzból készült,ívelt kereszt volt.Szárain fekete zománcszegély volt,amik szélesedtek és recések voltak.A kereszt közepén az arany kétfejű birodalmi sas volt.
A legénység annyival tért el,hogy nem volt fekete zománcszegélye,és a birodalmi sas helyett babérkoszorú volt,melybe a szolgálati évek száma volt írva.
A kereszt sárga-fekete háromszög alalkú szalagon lógott.Szalagsávja sárga-fekete volt szintén.
Akik ismerik a kitüntetések viselését,észrevehették hogy fentről lefelé haladva kijön a viselési sorrend.A bal zseb felett balról indulva a következő:a legalacsonyabb rangú ezek közűl a Katonai Szolgálat jel,ez után következik a Sebesültek érme majd a Károly-csapatkereszt.
Meghatározott alkalmakkor az eredeti kitüntetés helyett a szalagsávok,polgári viseletben a miniatűrök viselendők.